Správné užívání a péče...

Během každodenního užívání i nejlepší nábytek ztrácí trochu ze své krásy a lesku. Aby jej bylo možné zachovat vco nejlepším stavu, případně vrátit mu ztracený vzhled, je třeba dbát o něj odpovídajícím způsobem. Je přitom jedno, o jaký druh dřeva se jedná.

Na začátku je dobré mít na paměti, že jedním znejvětších nepřátel dřeva je vlhkost. Proto jej musíme utírat pouze suchým hadříkem nebo utěrkou.  Dřevěný nábytek snese vyšší teploty, měl by ale být umístěný alespoň 1 metr od zdroje tepla. Veškeré znečištění by mělo být co nejdříve odstraněno. Nábytek by měl být umístěný na stabilní ploše, aby nedošlo k jeho deformaci. Pokládání horkých nápojů přímo na nábytek je rovněž nevhodné – dané místo může zesvětlat. Masivní dřevo by mělo být očištěno suchým hadříkem, případně zlehka navlhčeným, ale nikdy ne hrubým. Ktomuto účelu je na trhu velké množství různých preparátů obsahujících vosk nebo olej, jejichž vlastnosti chrání dřevo od vlhkosti a nečistot. Zároveň mu dodají lesk.

Lakovaný nábytek čistíme pouze jemným hadříkem s vrstvou bezbarvého vosku nebo v barvě daného kusu nábytku. Je třeba nanést tenkou vrstvu ve směru struktury dřeva. Tento úkon stačí opakovat 3-4x v roce.

 
6002

Naše adresa:

STOLAŘSTVÍ Jaroslav Badin

sídlo firmy:
TRBOUŠANY 125 (areál ZD)
664 64 Dolní Kounice
okr. Brno – venkov
kancelář: 734 304 459
e-mail: obchod@postele-badin.cz 

Nástěnka je prázdná